full screen background image
دانلود مستند American Genius Space Race

دانلود مستند American Genius Space Race

مستند نابغه امریکایی(رقابت فضایی) – (American Genius(Space Race


خلاصه داستان:

این مجموعه مستند جذاب و دیدنی زندگی اندیشمندان بزرگ امریکایی را به تصویر می‌کشد و نشان می‌دهد که چگونه ایده های آنها دنیای امروز را متحول ساخته است. مستند “نابغه امریکایی”، پیشرفت‌های بی نظیر در حوزه های مختلف را مورد بررسی قرار می‌دهد و فعالیت‌های علمی نوابغی را به نمایش در می‌آورد. مهمترین پیشرفت‌های تاریخ بشری مرهون تلاش‌های بی‌دریغ آنها است.
ایالات متحده امریکا و اتحاد جماهیر شوروی سابق که در جنگ سرد به بن بست رسیده بودند. به آخرین جبهه نبرد یعنی رقابت در زمینه اکتشافات فضایی چشم دوختند. در این قسمت از مجموعه مستند نابغه امریکایی، بیش از یک دهه مبارزه میان این دو ابرقدرت برای فتح کره ماه به تصویر کشیده می‌شود.

“ورنر فون براون” دانشمند آلمانی، سرپرست برنامه فضایی امریکا بود و “سرگی کرولف”، هدایت برنامه فضایی شوروی را برعهده داشت. این درحالی است که تنها یکی از این دو کشور می‌توانست در این رقابت فضایی پیروز شود. این رقابت طاقت فرسا، پیشرفت‌های تکنولوژیکی بی‌نظیر و شاهکارهای مهندسی فوق‌العاده‌ای را به همراه داشت.

در آن زمان تمامی دنیا نظاره‌گر این رویدادها بود. “میچیو کاکو” فیزیکدان نظری برجسته به همراه نویسندگان و سایر کارشناسان مهندسی و فضانوردی، دیدگاه های خود را در مورد رقابتی مطرح می‌کنند که الهام بخش مردم یک کشور شد و انسان را به جایی فرستاد که پیش از آن پای هیچ بشری به آن نرسیده است.


مشخصات مستند :

سال انتشار: ۲۰۱۵
مدت زمان:۴۴ دقیقه
کیفیت: ۷۲۰p
زبان: انگلیسی


دانلود مستند  American Genius Space Race


دانلود قسمت Race For Rockets

دانلود قسمت Race For Satellite

دانلود قسمت Race For Survival


 


TAG


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *