گردشگری زمستانه
گردشگری زمستانه
خانه » گردشگری زمستانه

گردشگری زمستانه

گردشگری زمستانی در ایران

زمستان که می‌آید تا حدود زیادی از آمار سفرها کم می‌شود چون بسیاری بر این باورند که زمستان، فصل در خانه ماندن و استراحت است و فصل بهار و تابستان، بهترین زمان برای سفر کردن. اما غافل از آنکه گردشگری با طعم برف‌ و یخ، تجربه‌ای بی‌نظیر است که کمتر گردشگری آن را چشیده است.
در ایران جاهای زیادی وجود دارد که در فصل سرما تماشایی‌اند و برای سفر در زمستان مناسب می باشند. از جنوب ایران که از سرمای زمستان به کلی در امان است و می‌شود در وسط زمستان روی شن‌های گرم ساحل خلیج فارس راه رفت تا مناطقی که یکدست سفید و دیدنی می‌شوند و برای برف بازی جان میدهند.

کوهپایه ها و ارتفاعات سردسیری شمال و شمال غرب، مقصد اسکی بازان، یخ نوردان، طبیعت نوردان و ماجراجویان است.

جزیره هنگام

سفرهای دل چسب زمستانی در ایران
سفرهای دل چسب زمستانی در ایران

یکی از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است . جزیره هنگام با آبادی های کوچک با وسعت حدود ۵۰ کیلومترمربع در جنوب جزیره قشم واقع شده و دارای معادن نمک و خاک و سرب است . این جزیره ۳۳/۶ کیلومترمربع مساحت دارد و به شکل مخروط ناقصی است که در کرانه های جنوبی جزیره قشم واقع شده است . فاصله آن تا بندرعباس حدود ۴۳ مایل دریایی و تا شهر قشم حدود ۲۹ مایل دریایی می باشد این جزیره ارتفاعات پست آهکی دارد و بلندترین نقطه آن کوه ناکس با ۱۰۶ متر ارتفاع است .

در همین ارتباط : شیراز ؛ بهار شهرها

 

جزیره هرمز 

سفرهای دل چسب زمستانی در ایران
سفرهای دل چسب زمستانی در ایران

جزیره هرمز به خاک قرمزش رنگش معروف است، خاکی که ترکیب بی‌نظیر و نابی را با آبی دریا به وجود آورده و خودش بهترین سوغات است. در جزیره هرمز دیدن جاهایی مثل دره مجسمه‌ها، جزیره بکر مفنق، دره رنگین کمان و تنگه هرمز را که جایی است بی‌نظیر را نباید از دست داد. جایی که از بالای پرتگاه میتوان رفت و آمد کشتی‌ها را که حالا به صورت نقطه‌هایی بسیار کوچک درآمده‌اند دید.

 

پیست اسکی پیام، آذربایجان شرقی 

گردشگری زمستانه
گردشگری زمستانه

از تبریز که به سمت مرند حرکت کنید، بعد از طی حدود ۲۰ کیلومتر به روستای زیبا و پلکانی «یام» می‌رسید که در دامنه کوه «می شو» قرار دارد. روبه‌روی این روستا، پیست اسکی «پیام» قرار دارد که این پیست اسکی از قدیمی ترین پیست های اسکی ایران‌به‌شمار می‌رود و فقط سه روز آخر هفته باز است.در این پیست شما می توانید وسایل اسکی را کرایه بگیرید، سوار تله سیژ شوید و از امکانات آن مثل بوفه و پارکینگ و سرویس بهداشتی استفاده کنید. ناگفته نماند که این مجموعه، یک پیست اسکی نیز مخصوص حرفه ای ها دارد.

 

 کویر لوت

سفرهای دل چسب زمستانی در ایران
سفرهای دل چسب زمستانی در ایران

کویرترین کویر ایران! همین کویر لوت در استان کرمان است که کویرنوردی آن فقط کار باتجربه ها است. کویر ظهرهای فوق العاده گرمی دارد و شب ها به قدری سرد می شود که امکان گذراندن شب در کمپ های غیرحرفه ای در آن عملا وجود ندارد. برای رسیدن به این کویر باید چند اقلیم آب و هوایی را پشت سر بگذارید. ابتدا باید از شهر سرسبز ماهان راه بیفتید و وارد یک جاده کوهستانی شوید. جالب اینجا است که چند ده کیلومتر کنار کویر لوت قبل از کویر به یک منطقه زمستانی و برفی به نام سیرج می رسید (یعنی بروید در کف تنوع آب و هوایی!) بعد از آن باید به سمت گرم ترین نقطه جهان یعنی شهداد حرکت کنید و بعد هم که کویر لوت در خدمت شما است.

 

 آبگرم معدنی

 آبگرم معدنی
آبگرم معدنی گردشگری زمستانه

اصلا می شود کسی سروکارش به استان اردبیل بیفتد و بی خیال چشمه های معدنی آب گرم شود؟ حالا درست است که اصل رونق آن مربوط به ایام گرم تر سال است، اما فکر اینکه شما تا گردن در آب گرم فرورفته اید و دانه برف خیلی رمانتیک مشغول باریدن هستند، خیلی ها را مجاب می کند تا در زمستان هم عازم شهر سرعین در استان اردبیل شوند.

البته آن هایی که تازگی ها سرعین رفتند می دانند که حول بسیاری از چشمه ها فضای مسقفی ساخته شده و مانند استخرهای مدرن همیشه می توان از آن استفاده کرد اما باز هم هستند کسانی که به همین میزان طبیعی بودن کار قد نمی دهند و الا و بلا می خواهند از چشمه های سرباز استفاده کنند. اگر از این دسته هستید توصیه ما به شما، استخر گاومیش گلی در مرکز سرعین است . از زندگی چه می خواهید دیگر واقعا؟

 

غار نخجیر 

سفرهای دل چسب زمستانی در ایران

شرق استان مرکزی کویری است و غرب و جنوب غربی آن کوهستانی، بنابراین می توان هر دو آب و هوا را در این استان تجربه کرد. جدای از این ها اما انتخاب ما غار نخجیر است. این غار در شمال شرقی شهر دلیجان قرار دارد و از زیباترین غارهای ایران محسوب می شود. دمای این غار در زمستان حدود ۵ درجه بالای صفر است. بنابراین برای رفتن در آن باید حتما لباس گرم همراه داشته باشید. برای رسیدن به این غار باید از دلیجان به سمت نراق حرکت کنید و بعد از ۸ کیلومتر وارد جاده مخصوص غار شوید که با تابلو مشخص شده. غار پارکینگ هم دارد پس نگران خودرویتان نباشید.

 

در همین ارتباط : لباس سنتی زنان ایرانی چه شکلی بود؟

حتما مطالعه نمایید : نراق؛ نمادی از شهرهای کویری ایران

 

 


 

ایران شناسی

سفرهای دل چسب زمستانی در ایران

ایران، سرزمین آریاییان با نام رسمی جمهوری اسلامی ایران، کشوری در جنوب غربی آسیا و در منطقه خاورمیانه می باشد و به عنوان یک سرزمین و یک ملت، پیشینه ای کهن دارد و یکی از تاریخی‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. از خصوصیات مهم سرزمین ایران که از نظر جهانگردی بسیار با اهمیت می باشد، وجود رشته کوه های سر به فلک کشیده، جلگه ها، دشت های هموار، ناحیه های کویری، رودها و دریاچه های گوناگون است که موجب شده در هر زمان از سال، در هر گوشه از آن، یکی از چهار فصل را بتوان دید. به گونه ای که در زمستان، در دریای جنوب به ورزش های آبی همچون شنا و اسکی روی آب و در همان زمان، در کوهستان های شمال و غرب کشور، به ورزش های زمستانی مانند اسکی و کوهنوردی پرداخت. وجود ابنیه، اماکن تاریخی، جاذبه های طبیعی و گردشگری نیز، ایران را به یکی از زیباترین کشورهای جهان تبدیل کرده است.

تماس با سامانه از طریق تلفن همراه : ۹۹۲۲۴۴۴۵

 

 

 

 

نظر دهید

بیشترین نظرات دریافتی