روبات MICA رویای فیلم Her را به واقعیت تبدیل می کند
روبات MICA رویای فیلم Her را به واقعیت تبدیل می کند
خانه » روبات Mica رویای فیلم Her را به واقعیت تبدیل می کند

روبات Mica رویای فیلم Her را به واقعیت تبدیل می کند

 از ربات Mica رونمایی شد

تعامل ما با کامپیوترها و اینترنت، زمانی فقط با ماوس و صفحه کلید ممکن بود. بعدها صفحه‌های نمایش لمسی این تعامل را بسیار بهتر کردند و بعد نوبت به دستیارهای هوشمند صوتی رسید. به نقل از یک پزشک مسلما ما نمی‌توانیم در این مرحله توقف کنیم. گام بعدی این است که از طریق دستیارهای انسان‌نما به صورت انسانی‌تری با دنیای مجازی ارتباط برقرار کنیم. ربات Mica یکی از اعجاب انگیزترین اختراعات بشر خواهد بود که قابلیت ارتباط برقرار کردن با انسـان را دارا می باشد.

فیلم Her را به یاد بیاورید!

Her فیلمی در گونه کمدی درام و علمی-تخیلی است که اسپایک جونز نویسندگی و کارگردانی آن را برعهده داشته است. در این فیلم ستارگانی چون خواکین فینیکس، امی آدامز، رونی مارا، اولیویا وایلد و اسکارلت جوهانسون (صداپیشه سامانتا) حضور دارند. ماجرای فیلم در سال ۲۰۲۵ رخ می‌دهد. خواکین فینیکس در نقش مردی درون گرا و منزوی است، در شرکتی کار می‌کند که نامه‌های زیبا و عاطفی برای متقاضی‌هایی که خود قادر به نگارش چنین نامه‌هایی نیستند، می‌نویسد. محوریت داستان درمورد مردی است که با یک سیستم‌عامل هوشمند رایانه‌ای که دارای صدا و شخصیت یک زن است رابطه عاطفی عمیقی برقرار می‌کند.

 

حتما مطالعه نماییـد : مدیریت روابـط عاشقانـه

ما هر روز بیشتر از روز قبل به تخیل نهفته در این فیلم در حال نزدیک شدن هستیم.

امروز شرکت مجیک لیپ از مایکا Mica رونمایی کرد. مایکا یک شخصیت انسان‌نمای خلق شده با هوش مصنوعی است که کاربر می‌تواند او را با عینک واقعیت افزوده مجیک لیپ مشاهده کند.

تصور کنید که این عینک را به چشم بزنید و در روبروی خود مایکا، این بانوی جذاب مو کوتاه را مشاهده کنید.

بیشتر تمرکز مجیک لیپ در گام اول این بوده که حالت صورت و میمیک‌ها و زبان بدن و گردش چشم مایکا کاملا طبیعی باشد و باید بگویم که در این کار کاملا موفق بوده است تا به آن حد که در ویدئوی دموی پخش شده از مایکا، اگر زیاد مته به خشخاش نگذارید، آدم تصور می‌کند که با یک زن عادی سر و کار دارد و نه یک موجود مصنوعی.

مایکا البته فعلا حرف نمی‌زند و فقط با زبان بدن کاربر، تعامل می‌کند.

حالا تصور کنید که در آینده و شاید همین چند سال آینده مایکا (یا شخصیت‌های مجازی متنوع دیگر که قابلیت شخصی‌سازی هم داشته باشند)، با دسترسی به بانک اطلاعاتی علایق شما، تبدیل به یک همدم هوشمند برای شما بشوند.

کسی چه می‌داند، شاید در آن روز هر شب بعد از پایان کار روزانه، شنابان به سمت خانه‌ها باشیم تا از مصاحبت مایکاها لذت ببریم!

 

 


 

دانستنیها

 از ربات MICA رونمایی شد

در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده، انجام داده باشیم. این سامانه با هدف سرگرمی و اطلاع رسانی، جهت افزایش اطلاعات عمومی شما مشترکین گرامی، طراحی و اجرا گردیده است و برای سهولت دسترسی، از لحاظ موضوعی تقسیم بندی شده است.

تماس با سامانه از طریق تلفن همراه : ۹۹۲۲۴۴۸۴

 

نظر دهید

بیشترین نظرات دریافتی