اشتباهات رایج فنگ شویی در دکــوراسیون
اشتباهات رایج فنگ شویی در دکــوراسیون
خانه » اشتباهـات در فنگ شویی را بشناسیـم

اشتباهـات در فنگ شویی را بشناسیـم

اشتباهات رایج فنگ شویی در دکــوراسیون

فنگ شویی یک فلسفـه و فن بـاستانی در چیـن است و برای پیدا کردن دکوراسیون و چیدمان مناسب اشیا در ساختمان های مسکونی، تجاری، باغ و غیره استفاده می‌شود تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به‌طور کلی انرژی مثبت داشته باشد. مهم‌ترین چیـزهایی که باید رعایت کرد، پرهیز از بی نظمی و هرگونه انباشتگی، استفـاده از رنگ های مناسب، خطوط منحنی، در نظر گرفتن جهت‌های مناسب است. عناصر نقش بسیار مهمی در فنگ‌ شویی ایفا می‌کنند.

فنگ‌ شویی بر این اساس است که رنگ‌ها اثر قوی و قابل توجهی روی افراد و عملکرد مغزی آن‌ها می‌گذارد. چند مورد از اثر رنگ‌ها به این قرار است: برای خوش شانسی از رنگ قرمز استفاده می‌شود. این رنگ بهترین گزینه برای ورودی منزل است. زرد و بنفش رنگ‌های مبارک و سودمندی برای روحیه انسان تلقی می‌شوند. برای تازگی و رشد از رنگ سبز استفاده می‌شود.

رنگ‌های تیره باعث احساس آرامش و نیز ممکن است باعث پایین آوردن خلق شوند در حالی که رنگ‌های روشن باعث افزایش انرژی و شروع انجام کار می‌شوند. نارنجی و قهوه‌ای سمبلی از سلامتی و دانش هستند.

 

حتمـا مطالعه کنید : راه هـای صرفه جویی در مصرف بـرق

فنگ‌‌ شویی رنگ‌ها

استفاده از فنگ‌شویی در انتخاب رنگ‌های بکار رفته در خانه می‌تواند بسیار مفید باشد. همه‌ی ما عاشق رنگ‌ها هستیم. در فنگشویی رنگ شما با استفاده از رنگ مناسب می‌توانید هارمونی و توازن را به خانه خود بیاورید.

در فنگ‌شویی هر رنگ تجلی‌گر یکی از عناصر فنگشویی است. آتش، زمین، فلز، آب و چوب. هرکدام از این پنج عنصر باید در محل به خصوصی از خانه شما قرار گیرد. رنگ‌های فنگشویی را بر اساس انرژی که می‌خواهید در محیط داشته باشید انتخاب کنید و آن را برای رنگ دیوارها، اثرهای هنری، عکس و مابقی وسایل تزئین خانه استفاده کنید.

فنگ شویی یعنی ایجـاد هـارمونی و تعـادل در فضـای خانه. اگر می خواهید خـانه ای پـر از انرژی مثبـت و احسـاس آرامـش داشتـه باشید تغییـراتی را بـر اساس راهنمـای فنگ شـویی اجرا کنید و تمام چیزهـایی که بر خلاف قوانین فنگ شویی در خـانه به کار برده اید را حذف کنید.

شاید نتوانید عنـاصر ساختاری خانه که مخالف قوانین فنگ شویی هستند را تغییر دهید امـا بـدون شک می توانید یکسری اشتباهات دکوراسیونی را اصلاح کنید.

 

اشتباهـات در فنگ شویی را بشناسیـم
اشتباهـات در فنگ شویی را بشناسیـم

 

قرار دادن آینه در مقابل درب

بیشتر مردم در راهروی ورودی خانه را با یک میز کنسول و آینه تزئین می کنند و آینه را در مقابل درب قرار می دهند. این کار در فنگ شویی منع شده است زیرا انرژی مثبتی که وارد خانه می شود با آینه به بیرون از خانه منعکس می شود.

 

کف پوش های متفاوت اتاق ها

در فنگ شویی کف پوش به منزله بنیان خانه هاست. اگر کف پوش های هر اتاقی متفاوت باشد یعنی در تداوم و استحکام بنیان خانه خللی ایجاد شده است. پس بهتر است از کف پوش های یک شکل در اتاق های خانه استفاده کنید.

 

در همین ارتبـاط : صدمـاتی که وسواس به روح انسـان وارد می کند

آکواریوم در آشپزخانه، غذاخوری یا اتاق خواب

درست است که آب یکی از عناصر مثبت در فنگ شویی است اما می توانید آن را در هر اتاقی به جز آشپزخانه یا اتاق خواب به کار ببرید. در فنگ شویی در فضای آشپزخانه و اتاق باید عناصر آتش و زمین به کار برده شود.

 

ترکیب رنگ های کاملا خنثی

در فنگ شویی رنگ های خنثی برای ایجاد آرامش به کار برده می شوند. نکته دیگر این است که نباید فضا کاملا سفید یا کاملا بژ باشد. در فنگ شویی معمولا بین رنگ های خنثی با ترکیب رنگ های آتشین تعادل ایجاد می شود.

 

شاید برایـتان جالب باشد : شناخت انسـان ها در نگـــاه اول

عکس های خانوادگی در اتاق خواب

اتاق خواب یک فضای کاملا خصوصی است که فقط به شما و همسرتان اختصاص دارد. پس بهتر است عکس های خانوادگی را در هر اتاق دیگری به جز اتاق خواب آویزان کنید.

 

تلویزیون در اتاق خواب

خیلی ها در اتاق خواب تلویزیون دارند و با تماشای برنامه مورد علاقه خود به خواب می روند. اما در فنگ شویی تاکید شده است که هیچ ابزار الکترونیکی را با خود به اتاق خواب نبرید. اتاق خواب فضایی آرام بخش است و تلویزیون و موبایل آرامش را از شما می گیرند.

 

فنگ شویی بیشتری را به خانه بیاورید

درست است که نمی توان تمام تغییرات دکوراسیونی بر طبق فنگ شویی را درخانه اعمال کرد. مثلا عوض کردن کف پوش ها ممکن است هزینه زیادی داشته باشد اما وقتی وارد خانه جدیدی می شوید حتما این قوانین را در نظر بگیرید. اما بعضی تغییرات مثل تغییر جای آینه یا تلویزیون و یا عکس ها هزینه ای ندارند و هر جا که باشید می توانید آن ها را اعمال کنید.

 

حتما مطالعـه کنید : ارتباط چشمی را جدی بگیرید

کیفیت انرژی

همیشه از کیفیت انرژی خانه خود و آن چیزهایی را که بر روی انرژی شما تاثیر می گذارند آگاهی داشته باشید. به قانونی که به آن قانون مثلث فنگ شویی می گویند توجه اساسی داشته باشید و آن را عادت خود بسازید؛ مثلث فنگشویی رابطه عمیقی با سلامتی شما دارد. «مثلث فنگ شویی عبارت است از: اتاق خواب شما ، حمام شما و آشپزخانه شما». هیچ چیزی در جهان بدون انرژی وجود ندارد پس بهتر است که نسبت به انرژی محیط خود آگاهی پیدا کنید تا شادی و سلامت جسم و روان خود را ارتقا بخشید

 


 

کـــدبانوی ایـرانـی

اشتباهات رایج فنگ شویی در دکــوراسیون

خانم خانه، محور اتفاقات خوب آن خانه است؛ اگر می خواهید یک کدبانوی تمام عیار باشید لازم است ترفندهایی را بدانید و در زندگی به کار گیرید. سامانه کدبانوی ایرانی به بانوان عزیز می آموزد تا با کشف و یادگیری روش‌های زودبازده با صرف کمترین انرژی از خود، به نحوی که به خودشان آسیب نرسانند، خانه‌داری کنند.
پس از تماس با این سامانه، ابتدا از بین کلیدهای زیر، موضوع مورد نظر خود را انتخاب نموده سپس عدد انتخابی را شماره گیری فرمائید.

تماس با سامانه از طریق تلفن همراه : ۹۹۲۲۴۴۲۳

 

نظر دهید

بیشترین نظرات دریافتی