پرفروش ترین آثــار داستانی دهه اخیر
پرفروش ترین آثــار داستانی دهه اخیر
خانه » معرفی پرفروش ترین داستان های دهه ۹۰

معرفی پرفروش ترین داستان های دهه ۹۰

پرفروش ترین آثــار داستانی دهه اخیر

شـاید چنـد سـال پیش انتشـار کتـاب با تیراژ دو هـزار نسـخه در مقـابـل جمعیت هفتــاد و اندی میلیونی کشور، تعجب آور بـود اما حالا به دلیل گرانی هزینه های انتشار کتاب و استقبـال کـم مردم از بازار نشر، شمارگان برخی کتاب ها به ۲۰۰ تا ۵۰۰ نسخه کاهش یافته است. این یعنی کتابی هر چند ارزشمند و خواندنی، به ازای هر ۱۶ هزار نفـر، تنهـا در یک نسخه منتشـر می شود. با این حال بودن در میان پرفروش ترین داستان های سال یا دهه می تواند افتخار بزرگی برای هر نوبیسنده و اثری باشد.

پرفروش‌ترین آثار داستانی دهه ۹۰

این وضعیـت بد بـازار نشـر در حالی است که تبلیـغ برای کتاب و کتاب خوانی آن طور که شایسته جمعیت جوان و فرهنگ دوست ایران است، در دستور کار قرار نگرفته و فرهنگ کتـاب خوانی، به بخشی از سبک زندگی مردم در اقصـی نقـاط کشـور تبـدیل نشـده است. بـا وجود این، برای عده ای هر قدر فناوری پیشرفت کند، هـر قدر زندگـی مردم بـا موبایل و رایـانه گـره بخورد، همچنان کتاب، جزئی جدایی‌ناپذیر از زندگی شان است و هنوز هستند عده ای که دلشان می‌خواهد برگ‌های کاغذی کتاب را ورق بزنند و بویش را نفس بکشند. مجله ادبی «الف‌یا» وابسته به بنیاد شعر و ادبیات داستانی در گزارشی اقدام به انتشار فهرستی از پرمخاطب‌ترین آثار ادبی ایران در دهه ۹۰ کرده است که در ادامه با ۱۰ کتاب پرفروش، بیشتر آشنا می شویم.

«قهوه سردِ آقای نویسنده» نشر نیماژ

معرفی پرفروش ترین داستان های دهه ۹۰
معرفی پرفروش ترین داستان های دهه ۹۰
  • روزبه معین
  • چاپ ۶۴۷۰۰ نسخه

کارنامه روزبه معین در حوزه نشر، کارنامه مفصلی نیست (تنها یک کتاب یا بهتر بگوییم یک نمایش نامه پیش از این در کارنامه نویسنده است).روزبه معین قبل از چاپ بیشتر بخش‌ های کتاب را به صورت سریالی و در امتداد هم، در فضای مجازی منتشر و با این رویه، جمعی از مخاطبان را با خود همراه کرده بود. کتاب «قهوه سرد آقای نویسنده» یک رمان ایرانی با موضوع عاشقانه و دارای تمِ معمایی – هیجانی است که طی یک ماه به چاپ بیستم رسیده بود.

 

حتما مطالعه کنید : معرفی ایرج میرزا


 

«پاییز فصل آخر سال است» نشر چشمه

پرفروش‌ترین آثار داستانی دهه ۹۰

  • نسیم مرعشی
  • چاپ ۵۸۵۰۰ نسخه

رمان «پاییز فصل آخر سال است» از حال و هوای زنانی می‌گوید که در دوراهی‌های زندگی دست و پا می‌زنند و به دنبال راهی برای خلاصی از گذشته و آینده، دوباره شاد زیستن یا کنار گذاشتن رویاها و با واقعیت زندگی ‌کردن هستند. در داستان‌های مرعشی، مکان جایگاه ویژه‌ای دارد و همین باعث شده فضاسازی و تصویرسازی به ویژه از مکان، دو ویژگی مهم آثار مرعشی باشد. نسیم مرعشی در سال ۱۳۹۳ برای همین کتاب برنده جایزه ادبی جلال آل‌احمد شد.

 

حتما مطالعه کنید : بهتـرین نمایشنامه نویســان تاریخ


 

«دخیل عشق» نشر جمکران

پرفروش‌ترین آثار داستانی دهه ۹۰

  • مریم بصیری
  • چاپ ۵۵۶۰۰ نسخه

«دخیل عشق» رمانی زیبا و خواندنی از مریم بصیری است که داستان دخیل بستن زنی به نام صبوره در کنار ضریح حضرت امام رضا (ع) برای ازدواج با یکی از یادگاران دفاع مقدس را روایت می‌کند. مریم بصیری در «دخیل عشق» به موضوعاتی که ناشی از افروخته شدن آتش جنگ است، پرداخته است. مجرد ماندن دختران، صدمات جسمی و روحی جوانان که ناشی از جنگ است، شیمیایی شدن جانبازان که با گذشت بیش از ۲۰ سال از جنگ از آن بی‌اطلاع اند و … از جمله مسائلی است که در این رمان مطرح می‌شود. «دخیل عشق» در شهریور ۱۳۹۶، کتاب محور مسابقه سراسری کتاب خوانی «کتاب و زندگی» بود.

 

حتما مطالعه کنیــد : ۶۰ کتابی که هر مـردی باید بخواند


«کمی دیرتر» نشر نیستان

پرفروش‌ترین آثار داستانی دهه ۹۰

  • سیدمهدی شجاعی
  • چاپ ۵۵۰۰۰ نسخه

این اثر که از چهار فصل زمستان، پاییز، تابستان و بهار تشکیل شده، نگاهی است متفـاوت و نقادانه به فضای انتظار جامعه امروز. رمان با یک اتفاق شگفت و غریب آغاز می شود، جشن نیمه شعبان و مجلسی پرشور که جوانی در بین فریادهای «آقا بیا»، فریاد «آقا نیا…» سر می دهد. این شروع جذاب ما را با شخصیت هایی آشنا می کند که همه مدعی انتظارند. شجاعی در این رمان همه اقشار و همه آدم ها را با بهانه هایشان برای نخواستن امر ظهور، دقیق و ظریف معرفی می کند. تا آن جاکه حتی به راوی هم رحم نمی کند و خودش را هم در معرض این امتحان
می گذارد.

 

حتما مطالعه کنید : معرفی احمــد شاملو


 

«قیدار» و «رهش» نشر افق

پرفروش‌ترین آثار داستانی دهه ۹۰

  • رضا امیرخانی
  • مجموع چاپ ۶۶۰۰۰

قِیدار، حکایت مردی است که درخت مردانگی را خود به تنهایی آبیاری کرده و پرورش داده است. مردی که امثال او در میان ما کم نبوده و نیستند اما برای خودشان مرام و مسلکی دارند. رضا امیرخانی هم در قیدار راوی زندگی یکی از این مردان است.

امیرخانی در رمان رهش موضوع توسعه شهری را دستمایه قرار داده است و تاثیرات آن را بر عرصه های زندگی انسان معاصر به تصویر می کشد. از جشن امضای «رهش» در ۱۹ بهمن ۹۶ استقبال غافلگیر کننده‌ای شد، به‌گونه‌ای که صفی از مخاطبان کتاب در پیاده‌روی خیابان انقلاب ایجاد شد.

 

در همین ارتباط : ده داستان کوتـــاه


 

پرفروش ترین داستان های دهه ۹۰

پرفروش‌ترین آثار داستانی دهه ۹۰

«رویای نیمه‌شب» از مظفر سالاری در نشر کتابستان معرفت با چاپ ۱۱۹۰۰۰ نسخه (آخرین چاپ: ۱۳۹۵) در یک سال اخیر چاپ مجدد نشده ولی کل شمارگان آن از همه کتاب‌ها بیشتر است.

در این فهرست «قهوه سرد آقای نویسنده» نوشته روزبه معین با چاپ ۶۴۷۰۰ نسخه، پر مخاطب ترین کتاب شناخته می شود.

رضا امیرخانی با دو کتاب قیدار و رهش و در مجموع چاپ ۶۶۰۰۰ نسخه پر مخاطب ترین نویسنده است.

با توجه به ۲۲ کتاب موجود در فهرست، مصطفی مستور با سه اثر بیشترین تعداد کتاب را در این فهرست داراست.

پرتعدادترین کتاب‌ها در این سیاهه از نشر چشمه با هفت کتاب است. همچنین نشر چشمه با شمارگان ۲۰۰ هزار نسخه، رکورد بیشترین تعداد چاپ کتاب ادبیات در دهه ۹۰ را در اختیار دارد.

 


 

قصه جوانــه ها 

معرفی پرفروش ترین داستان های دهه ۹۰
معرفی پرفروش ترین داستان های دهه ۹۰

یـکی بـود یـکـی نـبـود       غیر از خدا هیچ کس نبود
بدون شک این عبارت، ما را تا کودکی های دور می برد و به یاد قصه هایی می اندازد که از طریق پدربزرگ ها و مادربزرگ ها که راویان اصلی آن بوده اند، از نسلی به نسل دیگر انتقال یافته‌ اند. تاریخچه قصه بسیار قدیمی و کهن است به طوری که قدمت آن به هزاران سال قبل برمی گردد. کارشناسان ادبی بر این باورند که قصه ها، تنها جنبه سرگرمی دارند، اما با این وجود، ما از همین قصه های ساده و سرگرم کننده، شیرین ترین درس های زندگی را از همان اوان کودکی آموخته ایم؛ درس هایی چون انسان دوستی، گذشت، فداکاری، شجاعت و برادری…
در سامانه قصه جوانه ها، قصد داریم شما را به دنیای دیگری ببریم، به دنیای شیرین قصه ها و داستانها ! پس از تماس با این سامانه، ابتدا از بین کلیدهای زیر، موضوع مورد نظر خود را انتخاب نموده سپس عدد انتخابی را شماره گیری فرمائید.

تماس با سامانه از طریق تلفن همراه : ۹۹۲۲۴۴۶۸

 

نظر دهید

بیشترین نظرات دریافتی