بیوگرافی خاویر باردم
بیوگرافی خاویر باردم
خانه » بیوگرافی خاویر باردم

بیوگرافی خاویر باردم

خاویر باردم Javier Bardem

خاویر باردم در سـال ۱۹۶۹ در جزایر در لاس پالماس قنــاری متولد شد. خانواده ی او سرشناس بودند و پدرش تاجر و مادرش بازیگر معروف اسپانیایی، پیلار باردم می باشد. پدر و مادر باردم به فاصله کوتاهی پس از تولد وی از یکدیگر جدا شدند و او نزد مادر خود بزرگ شد. بـاردم در دوران کـودکی به دلیـل فعـالیت های مادرش اغلـب در محیـط هنـری حضـور یافت و با سینمـا آشنـا شد. اما او قصد ادامه این مسیر را نداشت چراکه به هنر نقـاشی علاقه مند بود. وی برای ادامه دوران تحصیلی خود رشته نقاشی را برگزید و در کنار آن برای تامین مخارج زندگی اش بازی در نقش های کوتاه را می پذیرفت. اما پس از مدتی متوجه شد که استعداد زیادی در زمینه نقاشی ندارد و به همین دلیل تصمیم گرفت تا پیشه خانوادگی خود در سینمـا را دنبـال نماید.

از مهمتـرین افتخارات خاویر باردم می توان به برنده اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم « جایی برای پیرمردها نیست » ، نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد برای فیلمهای « بیوتیفول » و « پیش از آنکه شب برسد » اشــاره کرد.

ازدواج با پنه لوپه کروز

در سال ۲۰۰۷ باردم رابطه‌ای نسبتاً مخفیانه را با پنلوپه کروز، همبازیش در فیلم ویکی کریستینا بارسلونا، آغاز کرد. هر دوی آن‌ها به شدت محافظه کار بودند و درباره زندگی شخصی خود صحبت نمی‌کردند. براساس گزارش آسوشیتدپرس، باردم و کروز در ژوئیه سال ۲۰۱۰ در باهاما با یکدیگر ازدواج کردند. خاویر باردم یک خداناباور است.

در ۲۲ ژانویه ۲۰۱۱، سه روز پیش از اینکه باردم سومین نامزدی اسکار خود را برای فیلم بیوتیفول دریافت کند، پنلوپه کروز پسری به دنیا آورد که براساس خبرها او را لئوناردو انسیناس کروز نام نهادند. در ماه فوریه سال ۲۰۱۳، گزارش شد که پنلوپه کروز فرزند دوم این زوج را به دنیا آورده‌است. بر طبق اخبار فرزند دوم این زوج دختریست که او را لونا انسیناس کروز نامگذاری کرده‌اند. زوج باردم- کروز درباره زندگی شخصیشان بسیار رازنگهدار هستند و به هیچ عنوان جزئیات زندگیشان را با رسانه‌ها در میان نمی‌گذارند.

 

خاویر باردم
خاویر باردم

 

در همین ارتبــاط : معرفی آثار برتر آلفرد هیچکاک

نکـــاتی که درباره ی خاویر باردم نمی دانستید

معمولا در فیلم های اسپانیایی که حضور داشته همبازی یکی از اعضای خانواده اش بوده است.

برادرش کارلوس باردم و خواهرش مونیکا باردم هم بازیگر هستند.

پدربزرگش ، رافائل باردم و مادربزرگش ماتیلد مونز سامپدرو بودند که هر دو از نامدارترین چهره های سینمای اسپانیا می باشند.

او و همسرش بازیگران جدیدترین فیلم اصغر فرهادی هستند.

در سال ۲۰۰۰ با نامزدی اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم « پیش از آنکه شب برسد » تبدیل به نخستین بازیگر اسپانیایی نامزد اسکار شد و با کسب اسکار برای فیلم « جایی برای پیرمردها نیست » به اولین بازیگر سینمای اسپانیا تبدیل شد که برنده جایزه اسکار بهترین بازیگری شده است.

باردم در یک مصاحبه اعلام کرد که رانندگی بلد نیست.

وی در سال ۲۰۰۵ عضو هیئت داوران جشنواره فیلم کن بوده است.

بازیگران مورد علاقه اش گائل گارسیا برنال و دیگو لونا هستند.

جایگزین جانی دپ در فیلم « عشق در ســال های وبا » شد.

نخستین بار در ۴۱ سالگی پدر شد.

باردم در سال ۲۰۱۲ در پیاده روی مشاهیر هالیوود صاحب ستاره شد.

خاویر یکی از ۳ بازیگر برنده اسکار است که در نقش منفی فیلم « جیمز باند » حضور داشته است. دو بازیگر دیگر کریستوفر والکن و کریستف والتز هستند.

خاویر باردم
خاویر باردم

 

در همین ارتباط : آثـار برتر وودی آلـن

مهمترین آثـار خاویر باردم

از مهمترین آثار خاویر باردم می توان به همه می دانند ، اسکوبار ، مادر ، دزدان دریـایی کارائیب ، تیرانداز ، مشـاور ، به سوی شگفتی ، اسکای فال ، بیوتیفول ، دریای درون و … اشاره کـــرد.

 


 

سینمــای ایران

بیوگرافی خاویر باردم

سینمای ایران، عبارتی است برای توصیف فیلم های سینمایی محصول ایران، نه فیلم های فارسی. شما عزیزانِ علاقمند به سینمای ایران، می توانید جهت آشنایی با بیوگرافی بازیگران مشهور و کسب اطلاعات دیگر، با این سامانه تماس گرفته و از مطالب مختلف این سامانه بهره مند شوید. پس از تماس با این سامانه، ابتدا از بین کلیدهای زیر، موضوع مورد نظر خود را انتخاب نموده سپس عدد انتخابی را شماره گیری فرمائید.

 

سامانه سینمای ایران

 


 

زندگی نامه جانی دپ 

زندگی نامه جیم کری

پرافتخـــارترین بازیگران جهـان

 

 

نظر دهید

بیشترین نظرات دریافتی