پای گوجه فرنگی
خانه » پای گوجه فرنگی

پای گوجه فرنگی

طــــرز تهیــه پای گوجه فرنگی

  پای گوجه فرنگی

تهیـه غـذاهـایی که ماده اصلی آن ها گـوجه فرنگی است به دلیل اینکه گوجه فرنگی در همه فصــل های سال کشت می‌شود کار راحتی است. پای گوجه فرنگی یک پیش غـذا است که آن را در هر فصلی می توانید درست کنید و از آن لـذت ببـــرید.

طــــرز تهیــه پای گوجه فرنگی
طــــرز تهیــه پای گوجه فرنگی

 مـــواد لازم برای تهیـــه پای گوجه فرنگی :

خمیر تارت آماده     ۲۲۵ گرم

تخم مرغ ۱ عدد

روغن زیتون           یک دوم قاشق سوپخوری

پیاز نگینی خرد شده               ۱ عدد

نمک و فلفل سیاه     به میزان لازم

کالباس ریز خرد شده               ۴۰۰ گرم

آویشن پودر شده       ۱ قاشق چایخوری

گوجه حلقه ای خرد شده          ۴ عدد

 

در همین ارتباط : میوه های خشک شده

 

طرز تهیه پای گوجه فرنگی :

فر را از ۱۵ دقیقـه قبل روی حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گـراد تنظیـــم کنید و اجازه دهید گرم شود و تمام محیط فــِـر هم دما شوند.

خمیر تارت را روی سطح آردپاشی شده قرار دهید سپس آن را داخل قالب تارت پهن کنید و خمیر اضافی آن را بـرش دهید. کاغذ روغنی مخصوص پخت را روی آن قرار دهید و روی کاغذ را با لوبیا و برنج بپوشانید سپس آن را به مدت ۲۰ دقیقه در فر قرار دهید تا خمیر بپزد و دور آن کاملا طلایی رنگ شود سپس آن را از فر خارج کرده و لوبیا و کاغذ روغنی را بردارید.

تخم مرغ را در کاسه ای بریزید و با قلم موی مخصوص آشپزی، روی خمیر را به تخم مرغ آغشته کنید و مجددا خمیر را به مدت ۲ الی ۳ دقیقه در فر قرار دهید. پس از این مدت خمیر را از فر خارج کنید و فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید.

در تابه‌ای حاوی مقداری روغن زیتون، پیاز را روی حرارت ملایم تفت دهید تا نرم و شفاف شود. در اواخر پخت کمی نمک به پیاز بیفزایید سپس کالباس را به تابه اضافه کنید و هم بزنید.

 

شاید برایتان جالب باشد : خــــــام خواری

 

در حین این کار با پشت چنگال کالباس ها را له کنید. سپس پودر آویشن را به مخلوط کالباس اضافه کنید و به مدت ۱۰ دقیقه روی حرارت ملایم هم بزنید. در آخر تخم مرغ را نیز به مواد اضافه کنید و هم بزنید.

با قاشق، مقداری از مواد را بردارید و داخل خمیر تارت ریخته، روی آن را صاف کنید. سپس گوجه فرنگی های حلقه ای را نیز روی تارت بچینید و به مدت ۱۰ دقیقه در طبقه وسط فری که از قبل گرم کرده اید قرار دهید تا بپزد. پس از این مدت تارت را از فر خارج کرده و پس از خنک شدن به همراه کچاپ سرو کنید.

می توانید به جای حلقه ای خرد کردن گوجه فرنگی ها و چیدن آن ها  روی تارت، آن ها را نیز به همراه کالباس در قابلمه ریخته و مخلوط کنید سپس مواد را روی تارت بریزید.

 


 

سـامـانـه آشپـز بـاشـــــی

  پای گوجه فرنگی

در دنیای امروز مردم به خوردن غذاهای مختلف و متنوع، اهمیت زیادی می دهند. در هر کشوری مردم دوست دارند با فرهنگ غذایی کشورهای دیگر و غذاهای محلی آنها آشنا شده و غذاهای آنها را امتحان کنند. آشپزی ایرانی، با قرن ها تجربه علمی و عملی، کامل ‌ترین ترکیبات غذایی را شامل می شود. نگاهی گذرا به خورش ها و آش های ایرانی این نکته را یادآوری می کند که ایرانیان با شناخت کامل از مواد غذایی و ترکیب آنها با یکدیگر، برای غنی شدن هر چه بیشتر غذاها به بالاترین بازده دست یافته اند.

تماس با سامانه از طریق تلفن همراه : ۹۹۲۲۴۴۲۰ 

 

 

نظر دهید

بیشترین نظرات دریافتی