نوازش چیست؟
نوازش چیست؟
خانه » نوازش چیست ؟

نوازش چیست ؟

آیـا نوازش نیـــاز به مهـارت دارد؟

نوازش انواع مختلفی دارد مانند :

مثبت ، منفی . شرطی ، غیر شرطی ، هدف دار ، تملق آمیز ، حیوانات ، اشیاء وخویشتن…. ما می خواهیم در این آموزش و پرورش کاربردی ، به  مثبت آن بپردازیم.

نوازش مثبت همان چیزی است که همگی به آن نیازمندیم و تفاوتی ندارد زن باشیم یا مرد ،کودک باشیم یا بزرگسال ، اما برای هر طیفی متفاوت می باشد و یکی از نیاز های اساسی هر انسان است اگر کمی دقت کنیم حیوانات هم آن را دوست دارند و اگر نوازش شوند می توان عکس العمل آن را توسط حیوانات دید.

چه بسا بسیاری از روابط به دلیل وجــود نوازش آنقدر زیبا است که روز به روز مستحکم شدن روابط آن ها را می توان دید و در بسیاری از رابطه ها نیز، فقدان آن باعث سست شدن روابط آنـان شده و بسیار مشهود است که ارتباطشان به نابودی ختم شده است.

نوازش چیست؟

از آنجایی که این مهارت ذاتی نیست بلکه مهارتی است اکتسابی و می توان آن را فرا گرفت و نتیجه شگفت انگیز آن را در تمام ارتباطات دید و لمس کرد اشتباه رایج بسیاری از افراد این است که فکر می کنند نـوازش تنها جسمی است.

طیف های مختلفی دارد و تنها به جسم محدود نمی شود

درست است ما نوزاد را در بغل می گیریم و او را در آغوش می فشاریم اما می توانیم با جملات زیبا نیز او را نوازش دهیم.

نوازش
نوازش

 

۷ واقعیت مثبت در مـــورد تــأثیر نـوازش در زندگی مشتـرک

واقعیت اول : نوازش نسبت به صحبت قابــل ارتباط تر است. حتی اگر شما صدها پیام دوست دارم برای همسرتان بفرستید به اندازه در آغوش کشیدن اش کارساز نیست.

واقعیت دوم : بسیاری از محققان مدعی هستند ۷۰ درصد زوج هایی که مکررا دعـــوا می کنند نوازش یکدیگر را از دست داده اند، وقتی ارتباط خالی از نوازش می شود زشت می شود.

واقعیت سوم : نـوازش هم مانند بوسیدن با افزایش اکسی توسین نه تنها خلق و خوی شما را بهتر می کند که باعث می شود تا ارتباط تان با فرد مورد نظرتان بهتر شود. فرقی نمی کند که آن شخص شریک زندگی تان باشد یا یک کودک یا دوست تان، بوسیدن و نوازش روابط شما را گسترش می دهد و صمیمی تر می کند.

واقعیت چهارم : حتی علوم هم کاملاً نتوانستند متوجه شوند چرا احساس خوبی هنگام نـوازش به ما دست می دهد. تصور کنید همه خوشحالی ها را تجربه می کنید وقتی همسرتان در آغوشتان است.

واقعیت پنجم : نوازش، احساسات جریح شده را درمان می کند و نوازش کمک می کند ذهن و قلب و بدن معجزه کنند.

واقعیت ششم : نـوازش، انرژی های مثبت را انتقال میدهد نوازش ساعتها و روزها تأثیر دارد حالتان بهتر می شود.

واقعیت هفتم : بغل کردن و لمس شدن می تواند ضربان قلب و فشار خون را کاهش دهد. همچنین کاهش سطح استرس هم می تواند در حفظ و تضمین سلامت قلب موثر باشد.

 

شـاید برایتان جالب باشد : ارزش های چهـــارگانه زندگی

 

محاســن

احساسی دو سویه در بر دارد که دو طرف می توانند از آن حس بگیرند .

به ما احساس دوست داشته شدن و علاقه می دهد

به ما حس مهم و ارزشمند بودن را می دهد

اعتماد به نفس ما را تقویت می کند

به ما انرژی می دهد

باعث صمیمیت می شود

روابط  را بهبود می بخشد

ارتباطات را مستحکم می کند

می تواند آنقدر زیبا باشد که ما را مغلوب کند

 

در همین ارتبــاط : مدیریت روابط عاشقانه

 

معایب عـــدم آن

احساس بی توجهی

بی تفاوتی

عدم علاقه و دوست داشته نشدن

مهم و ارزشمند نبودن

عدم صمیمیت

سستی رابطه

عدم انرژی

عدم اعتماد به نفس

انواع نوازش

  • کلامی
  • روحی
  • جسمی

=================================================================

نتیجـــــه و جمـع بندی

همانگونه که گفتیم نــوازش یعنی توجه به حضور دیگری که انواع مختلفی دارد که ما به مثبت آن پرداختیم و گفتیم که نوازش مثبت همان چیزی است که همگی به آن نیازمندیم و تفاوتی ندارد زن باشیم یا مرد ، کودک باشیم یا بزرگسال ، اما برای هر طیفی متفاوت می باشد.

 

 


 

 

انـــرژی مثبــت

نوازش چیست ؟

در اطراف کل موجودات هاله ای از انرژی وجود دارد که موجب جذب اشیا و افراد می شود. اشیا قادر به کنترل این هاله و انرژی نیستند در حالیکه انسان هم می تواند آن را کنترل کند و هم می تواند با آن بر دیگران اثر بگذارد. به همین دلیل است که روانشناسان تأکید دارند همواره مثبت فکر کنید و نسبت به دیگران نیز خوش بین باشید و حتی به شوخی افکار منفی را به یکدیگر منتقل نکنید.
آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که این خود ما هستیم که از طریق بسیاری از اعمالی که انجام می دهیم یا اندیشه هایی که در سر داریم و حرف هایی که بر زبان می آوریم، مجازات و تنبیه خود را تعیین و مشخص می کنیم؟!

تماس با سامانه انــرژی مثبت از طریق تلفن همراه : ۹۹۲۲۴۴۳۶

 

 

نظر دهید

بیشترین نظرات دریافتی