کاریزما
کاریزما
خانه » کاریزما چیست ؟

کاریزما چیست ؟

چگونه از خود شخصیتی کاریزماتیک بسازیم؟

کاریزما برآیند ویژگی و رفتارهایی است که باعث می شود فرد محبوبیت و جذابیت پیدا کند. بارها دیده و یا شنیده اید که بعضی از اشخاص کاریزما وارد جاهایی می شوند که، همگی افراد به او توجه می کنند و یا با او عکس می گیرند و افتخار می کنند که با آن شخص عکس گرفته اند. بسیار دیده اید که یکی از دوستانتان با شخصی عکس گرفته و به خودش می بالد که با چنین شخصی عکس گرفته است حال آن شخص شاید از نظر زیبایی جذاب نباشد، اما چگونه آن همه توجه و جذابیت دارد ؟

اگر بخواهیم راجع به آن حرف بزنیم می توانیم ساعت ها بحث و ده ها کتاب از خصوصیات آن بنوسیم.

 

در همین ارتباط : راه کارهایی برای آن که دیگران به شما احترام بگذارند

 

کاریزما باعث نفوذ کلام می شود  

همچنان که اگر فردی دارای شخصیت کاریزماتیک باشد اگر حرفی بزند آنچنان قدرت کلامش ، نفوذ دارد که همه افراد بدون چون و چرایی ، جذب سخنان او می شوند و یا اینکه اگر وارد جلسه و مکانی شود همه به سمت او جذب می شوند. در دنیای امروزی تقریباً افراد زیادی دوست دارند اینگونه شخصیتی داشته باشند. نکته مثبت آن است که کاریزما ذاتی نیست بلکه اکتسابی است. یعنی هر کسی می تواند کاریزماتیک باشد.

معمولا افرادی که به عنوان رهبران کشور ها هستند با این مهارت به خوبی آشنایی دارند و با کسب آن تکنیک ها ، از خود یک شخصیت کاریزماتیک می سازند. حال با توجه به محاسنی که کاریزما دارد تجار و افرادی که در کارهای فروش و بیزینس هستند نیز ، به این مهارت رو آورده اند. چرا که شخصیت کاریزما داشتن یعنی : محبوبیت ، جذابیت و قدرت نفوذ کلام.

 

شخصیت کاریزماتیک
شخصیت کاریزماتیک

 

در نتیجه یعنی لذت بردن از شخصیت خود و یک ابزار قدرتمند برای رسیدن به هدف و موفقیت

شاید بسیار دیده اید افراد برای اینکه در کسب و کار ، روابط اجتماعی ، و نفوذ کلام به دنبال این هستند که از خود یک شخصیت کاریزماتیک بسازند چرا که یکی از ملزومات جذابیت و محبوبیت است. برای تبدیل شدن به شخصیت کاریزماتیک باید مهارت های آن را فرا گرفت .در ذیل به تکنیک های آن می پردازیم.

۱- پرانرژی بودن

اگر به دنبال آن هستید که از خود شخصیتی کاریزما بسازید قبل از هر چیز باید همیشه پر انرژی باشید و افرادی که شما را می بینند باید انرژی در شما موج بزند چرا که هوادارانتان می خواهند ازشما ، انرژی کسب کنند. اگر شما پرانرژی نباشید چگونه افراد می خواهند از شما انرژی بگیرند.

۲- دانش و مهارت های بیشتر

شما برای اینکه قدرت نفوذ کلام داشته باشید نیاز است دانش و مهارتتان بیشتر از هوادارانتان باشد.

۳- حرفی تازه و جدید

شما باید همیشه حرفی تازه ، حرفی که بوی نو بدهد داشته باشید که بتوانید با آن هوادارانتان را جذب خود و صحبت هایتان کنید.

۴– برخوردی مهربانانه

باید سعی کنید برخوردی مهربانانه و محبت آمیز با هوادارانتان داشته باشید و زمانی که آن ها را می بینید با آغوشی باز پذیرای یکایک آن ها باشید. با اشتیاق از آنان خوشامدگویی کنید ، طوری که انگار تازه با آن ها آشنا شده اید چرا که آنان مشتاق این هستند بدانند مهم هستند و این باعث جذابیت بیشتر می شود.

۵- تبسم

همیشه سعی کنید زمانی که آنان را می بینید لبخند بر لبانتان جاری باشد.

تلاش نمایید لبخند و یا تبسمتان واقعی باشد در واقع زبان بدن (ماهیچه های اطراف لب) بیانگر تبسم شما باشد .

خنده و تبسم باعث جذابیت دو چندان می شود.

خنده حس اعتماد را به دیگران القاء می کند.

برای این کار نیاز است روبروی آینه بایستید و آن را تمرین کنید.

۶- به تُن صدای خود دقت کنید

با استفاده از تن صدا احساس و اشتیاق خود را نشان دهید. اگر صاف بایستید و با صدای یکنواخت و فاقد انرژی صحبت کنید هوادارانتان نمی توانند حس خوبی به کلامتان داشته باشند.

این شما هستید که باید حس خوب را با استفاده از صدای پرانرژی ، به آنان انتقال دهید.

تن صدای پر انرژی و با احساس را می توان در سخنرانان انگیزشی مشاهده کرد

نیاز است به سخنرانی های انگیزشی گوش دهید تا بتوانید آن را فرا بگیرید

۷- تماس چشمی

از تکنیک های تماس چشمی استفاده کنید. نگاه های خود را تنها بر روی یک نفر متمرکز نکنید بلکه به همه آنان نگاه کنید.

اگر ارتباط چشمی نداشته باشید و یا به اصطلاح نگاه خودتان را از آنان بدزدید هواداران احساس می کنند اعتماد به نفس ندارید و این باعث می شود قدرت نفوذ کلامتان به طرز چشم گیری کاهش یابد.

۸- لمس کردن

می توانید دستان هواداران خود را به گرمی بفشارید و یا آنان را در آغوش بگیرید ( این مورد می تواند بستگی به قوانین و فرهنگ کشور ها داشته باشد )

لمس کردن حس نزدیکی و صمیمیت بیشتر دارد.

۹- لذت بردن و تشکر

بعضاً احتمال آن بسیار است که هواداران دور شخص کاریزما حلقه می زنند . جمع می شوند و اشتیاق خود را از دیدن او نشان می دهند در اینجا شخصیت کاریزماتیک نباید ناراحت شود که چرا اطراف او جمع شده اند،  بلکه باید لذت ببرد و از آن ها به خاطر این همه اشتیاق تشکر و قدر دانی کند.

۱۰- به حرف های هوادان گوش دهید

شخصیت کاریزما باید به حرف های آنان با دقت گوش دهد.

احساس خود را به حرف های آنان بیان کند و در زمان گوش دادن باید تمامی حواس خود را ، به سخنان او معطوف کند که این نیازمند یادگیری گوش دادن فعالانه است .

در آموزش و پرورش گوش دادن فعالانه راجع به آن توضیح داده ایم.

۱۱- برقراری ارتباط با هواداران جدید

شخصیت کاریزما باید سعی کند با هواداران جدید آشنا شود و با خوشامد گویی از آنان استقبال کند.

چرا که شخصیت کاریزما باید سعی  روز به روز هوادارانش بیشتر شود.

۱۲- زبان بدن

شخصیت کاریزما باید مهارت های غیر کلامی (زبان بدن)  را فرا بگیرد و هنگام صحبت کردن کلام او با زبان بدن ، هماهنگی داشته باشد چرا که اگر با مهارت های غیر کلامی آشنا نباشد، نمی تواند به طور مفید و موثری منظور صحبت هایش را به هوادارانش انتقال دهد.

 

 نتیجه گیری

همانگونه که دانستید کاریزما یعنی جذابیت یعنی قدرت نفوذ کلام ، در نتیجه یعنی لذت بیشتر و موفقیت شگفت انگیز همچنین با ۱۲ تکنیک برای ساختن شخصیتی کاریزماتیک ، آشنا شدید. اگر به دنبال آن هستید که از خود شخصیتی کاریزماتیک بسازید از همین الان از این قوانین و تکنیک ها پیروی کنید تا نتیجه شگفت انگیز آن را ببینید.

 


 

سامانه انرژی مثبت

کاریزما

در اطراف کل موجودات هاله ای از انرژی وجود دارد که موجب جذب اشیا و افراد می شود. اشیا قادر به کنترل این هاله و انرژی نیستند در حالیکه انسان هم می تواند آن را کنترل کند و هم می تواند با آن بر دیگران اثر بگذارد. به همین دلیل است که روانشناسان تأکید دارند همواره مثبت فکر کنید و نسبت به دیگران نیز خوش بین باشید و حتی به شوخی افکار منفی را به یکدیگر منتقل نکنید.
آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که این خود ما هستیم که از طریق بسیاری از اعمالی که انجام می دهیم یا اندیشه هایی که در سر داریم و حرف هایی که بر زبان می آوریم، مجازات و تنبیه خود را تعیین و مشخص می کنیم؟! یعنی اگر تفکرات و اندیشه های ما مثبت باشند، ما انرژی مثبت موجود در پیرامونمان را به خود جذب می کنیم و اگر تفکرات و اندیشه های ما منفی باشند، به تناسب، انرژی منفی موجود در پیرامونمان را جذب می کنیم.

تماس با سامانه از طریق تلفن همراه : ۹۹۲۲۴۴۳۶

 

 

نظر دهید

بیشترین نظرات دریافتی