خانه » فوت و فن های درست کردن قورمه سبزی اصیل

فوت و فن های درست کردن قورمه سبزی اصیل

اغلب مردم، قورمه سبزی را یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای اصیل ایرانی می‌دانند. این غذا در عین اینکه بسیار دلچسب است دارای فوت و فن هایی است که با این روشها دلچسب می شود.

برای تهیه قورمه سبزی خوشمزه، اول از همه دو یا سه عدد پیاز درشت را نگینی خرد کرده و در روغن تفت دهید. پیاز زیاد، به خوشمزه شدن خورش شما کمک می‌کند. وقتی پیاز مقداری طلایی شد، تکه‌های گوشت را اضافه کنید و خوب در پیاز تفت دهد تا شیره گوشت خارج شود.

در کنار گوشت می‌توانید از قلم هم استفاده کنید. حالا لوبیا قرمز را که از قبل خیس کرده‌اید اضافه کنید و اجازه دهید تا مواد برای چند دقیقه روی حرارت، تفت داده شوند. البته طبق سلیقه‌تان می‌توانید از لوبیا چیتی هم استفاده کنید.

برای تهیه یک قورمه سبزی خوشمزه، سبزی قورمه خیلی اهمیت دارد. در یک ترکیب مناسب، سبزی قورمه باید شامل تره، گشنیز و جعفری به یک اندازه و شنبلیله و اسفناج، یک سوم مقدار تره باشد. سبزی قورمه را حسابی سرخ کنید. پیشنهاد می‌شود با روغن جامد این کار را انجام دهید تا قورمه سبزی حسابی روغن بیندازد.😋

سبزی سرخ شده را به مخلوط گوشت اضافه کنید. قبل از اضافه کردن سبزی، می‌توانید مقداری شنبلیله خشک (در حدود یک قاشق غذاخوری) را در پیاز داغتان تفت دهید و سرخ کنید. این کار عطر قورمه سبزی را دو چندان می‌کند.

بعد  از اضافه کردن سبزی، مقداری آب به خورشت اضافه کنید. میزان آب خیلی اهمیت دارد. نباید قورمه سبزی شما آبکی شود. به ازای هر نفر، یک لیوان آب بریزید. اجازه دهید تا آب جوش بیاید و به قل قل بیفتد، بعد شعله را کم کنید و اجازه دهید تا قورمه سبزی شما با حرارت ملایم، ظرف چند ساعت، حسابی جا بیفتد.

در نیم ساعت پایانی طبخ هم نمک و ترشی خورش را اضافه کنید. برای این کار می‌توانید از لیمو عمانی یا آب‌غوره استفاده کنید.

نظر دهید

بیشترین نظرات دریافتی