آینده جهان از زبان مدیری که ۴۵ میلیارد حقوق می گیرد

دیتر تسچه کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی شرکت خودروسازی بنز در سخنرانی خود اعلام کرده که در آینده ۸۰ درصد رفت و آمدهای شهری حذف می شوند و تنها کسب و کار فیزیکی که در آینده رشد می کند گردشگری است.

تسچه که از سال ۲۰۰۶ ریاست هیئت مدیره شرکت مرسدس بنز را نیز بر عهده دارد. رقبای اصلی خود را شرکت‌هایی مانند اپل، گوگل و سیسکو می داند و معتقد است: رقبای اصلی شرکت‌هایی خودروسازی نیستند بلکه رقیبان ما شرکت‌هایی مثل اپل، گوگل و سیسکو هستند.

مدیر ارشد اجرایی شرکت خودروسازی بنز که در سال ۲۰۱۵ حقوقی بیش از ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار یورو که به حساب تقریبی در ایران ۴۵ میلیارد تومان دریافت کرده که بالاترین حقوق در آلمان بوده است می گوید: اطلاعات یا پول دیجیتالی جای اسکناس‌های و سکه‌های فعلی را خواهند گرفت و پول دیجیتالی در آینده میتواند نقش پشتوانه ارزی جهان را بازی کند.

او ادامه می دهد: شرکت اوبر – UBER که در حال حاضر از آن تحت عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های تاکسیرانی یاد می‌شود در واقعیت صاحب یک خودرو هم نیست و تمام موفقیت خود را مدیون یک نرم‌افزار است، ما خودروها را آماده می‌کنیم و در اختیار سایر شرکت‌ها قرار می‌دهیم، اما در آینده این وضعیت به طور کلی دستخوش تغییرات خواهد شد.

به همین ترتیب می‌توانم به قاطعیت بگویم وضعیت حمل و نقل در این آینده‌ای که برایتان توصیف کردم ۸۰ درصد کاهش خواهد داشت و سیستم‌های اطلاعاتی جدید جای آنها را خواهند گرفت. بنابراین ما در آینده درگیر آلایندگی خودروها نخواهیم بود، به این ترتیب وقت بیشتری را می‌توانیم به تفریح و اوقات فراغت اختصاص دهیم، چراکه با حذف ۸۰ درصدی حمل و نقل ترافیکی در کار نخواهد بود که وقت ما را به بطالت تلف کند.

به دو دلیل در آینده‌ای که که کاهش ۸۰ درصدی حمل و نقل را شاهد خواهیم بود شرکت‌های بیمه به لبه ورشکستگی خواهند رسید، اول بخاطر کاهش فعالیت‌های فیزیکی بخصوص در حمل و نقل و دوم پیش‌بینی بسیار دقیق سیستم‌های هوش مصنوعی از آینده و اتفاق‌های پیش‌آمده، نیاز ما به بیمه را کمتر خواهد کرد.

سیستم‌های اطلاعاتی جدید می‌توانند به کشاورزان در ارائه اطلاعات با بهره‌وری ۹۹ درصدی در مصرف آب کمک کنند تا کشاورزی مدرن را جایگزین کشاورزی پر هزینه سنتی کنند.

 هم اکنون شرکت ایرباس بزرگترین شرکت هتلداری جهان است بدون داشتن حتی یک هتل ملکی و شرکت Watson با ارایه نرم افزار تشخیصی خود، با دقت صد در صد به کمک پزشکان در تشخیص انواع سرطان خواهد آمد و نرم افزارهای شبیه ساز ساختار DNA ، شانس موفقیت در لقاح مصنوعی یا IVF را به ۹۹ درصد خواهند رساند.

و در آینده انسانها کارهای خود را به سیستم‌های اطلاعاتی واگذار خواهند کرد و تفریح را برای خود نگه می دارند.

 

نظر دهید

بیشترین نظرات دریافتی